Profil galerie

Galerie eS byla otevřena v roce 1997 jako pokračování agenturní činnosti v zařizování obchodních a společenských prostor uměleckými díly, a proto úzce spolupracuje s architektonickým ateliérem (viz Odkazy). Zaměřuje se na vystavování a prodej obrazů, grafiky a plastik současných umělců.

Majitelka je historička umění s velkými zkušenostmi v této oblasti, preferuje výrazné autory různých generací. V nabídce galerie převládají dvě oblasti. Na jedné straně to jsou plastiky z pálené hlíny, zastoupené v galerii zejména sochařskými pracemi z rukou významných umělců – keramiků, které mají spojující moment v ironii, nadsázce a humoru. Druhou polohu, hlavně v malbě, představují abstraktní práce nebo silně abstrahované reálné náměty. V grafice má galerie výběr z několika desítek autorů od mladých grafiků po sběrateli žádané grafikyA. Borna, J. Slívy, K. Demela, A. Kučerové, J. Pilečka nebo J. Vožniaka. Určité doplnění přináší užité uměni, hlavně objekty z pálené hlíny a porcelánu, ale výběr je zúžen na díla a tvůrce, kteří souzní s vystavovanými sochařskými pracemi.

Těší nás, že si prohlížíte naše stránky, ale přijďte se raději podívat do galerie. Výtvarné umění potřebuje přímý kontakt, obrazovka počítače nemůže být nikdy ideální. I když v rubrice Obchod najdete práce aktuálně nabízené k prodeji, zdaleka to však není kompletní nabídka. Menší obrazy, grafika a drobné plastiky tam z důvodů přehlednosti nejsou.

Naše galerie byla ekonomickými experty E15 v hodnocení galerií zařazena na jaře 2018 na osmé místo. Před ES Galerií se umístily jen významné aukční domy.

V září 2019 jsme získali stejné umístění.

Kontakt

Pokud máte jakýkoliv dotaz,
neváhejte nám napsat nebo zavolat:

+420 737 726 201
schranils@mybox.cz

Galerie eS, Nuselská 5, 140 00 Praha 4

– Ochrana osobních údajů
– Zásady cookies